Ręczne polerowanie samochodu jest łatwiejsze niż myślisz
13

marca

Ręczne polerowanie samochodu jest łatwiejsze niż myślisz

Samochód co jakiś czas będzie potrzebował naszego zainteresowania. Nie dotyczy to wyłącznie kwestii mechanicznych, ale również spraw kosmetycznych. Wiele osób myśli, że mycie i woskowanie wystarczy, by lakier był w dobrym stanie. I niekiedy tak będzie, ale są również inne sytuacje. Po jakimś czasie sprawa się zmieni.

Auto wystawione na różne warunki atmosferyczne po pewnym czasie traci blask, matowieje. Poza tym na lakierze na pewno pojawiać się będzie wiele mniejszych lub większych rysek i ubytków. W takiej sytuacji powinniśmy raz na jakiś czas pomyśleć również o polerowaniu.

Polerowanie ręczne – łatwe i efektowne

Auto polerować można ręcznie albo mechanicznie z użyciem specjalnej szlifierki i padów polerskich. Teraz jednak będziemy przedstawiać kwestię ręcznego polerowania. Jest to mniej inwazyjne działanie i łatwiej się go nauczyć, ponieważ nie potrzebne będą tak liczne narzędzie i umiejętności. Dodatkowo ręczna metoda w przypadku niewielkiego zniszczenia będzie bardzo dobra.

Od czego zacząć?

Na początek oczywiście trzeba bardzo dokładnie myć samochód. Starajmy się usunąć wszystkie zanieczyszczenia, dlatego po myciu dobrze będzie jeszcze wykorzystać glinkę do lakieru, która wyciągnie takie zanieczyszczenia, które nie są teoretycznie zauważalne. Po glinkowaniu jeszcze raz myjemy auto i suszymy a potem można rozpocząć pracę przy polerowaniu.

Kosmetyka auta

Jak ręcznie wypolerować auto?

Gdy auto będzie czyste trzeba okleić wszystkie plastikowe i chromowane elementy, by uchronić je przed pastą polerską. Możemy także w tej sytuacji przystąpić do dzieła. Najpierw stosując miękki pad oraz pastę o niskiej ścieralności rozpoczyna się polerowanie na niewielkiej płaskiej powierzchni. Dobrze będzie całą pracę sobie wcześniej planować, tak by podzielić wszystko na poszczególne panele. Gdy pasta będzie wtarta nadmiar będzie trzeba ścierać mikrofibrą. Jeśli polerowaliśmy już niektóre elementy, ale efekt wciąż nie jest dobry będzie można pomyśleć o zastosowaniu specjalnej pasty, która ma większą ścieralność, jest bardziej agresywna.

Polerowanie ręczne jest na pewno pracochłonne i będzie zajmować sporo czasu, ale wydaje się, że warto będzie niekiedy takie działania podjąć, by doprowadzić lakier do bardzo dobrego stanu. Na pewno warto wziąć to pod uwagę, jednak polerowanie wymaga odpowiedniej staranności i pewnej wprawy. Jeśli chcemy bardzo dokładnie woskować samochód dobrym środkiem to wydaje się, że wcześniej zabieg polerowania będzie warty wykonania i dobrze będzie na niego postawić, by po woskowaniu auto wyglądało perfekcyjnie.

Karol Fijał

Redakcja ogloszenia-motoryzacyjne.com.pl