BMW vs Mercedes: Która marka będzie lepsza w 2022 roku?
8

czerwca

BMW vs Mercedes: Która marka będzie lepsza w 2022 roku?

Walka toczy się od dziesięcioleci - BMW kontra Mercedes. Jeśli zapytać dowolną osobę, będzie miała swoje preferencje dotyczące obu producentów samochodów, ale która marka jest lepsza w 2021 roku? Aby wyłonić zwycięzcę tej bitwy, należy obiektywnie spojrzeć na kilka czynników.

W tym zestawieniu BMW vs Mercedes-Benz oceniamy obu producentów samochodów według dziesięciu kryteriów. W zależności od tego, czego szukasz, zwycięzca będzie widoczny na końcu.

Spis treści show BMW kontra Mercedes: 10 czynników, które należy wziąć pod uwagę 1. Różnorodność modeli 2. Osiągi 3. Efektywność paliwowa 4. Bezpieczeństwo 5. Wyposażenie wnętrza 6. Technologia 7. Wrażenia z jazdy 8. Koszt początkowy 9. Koszt posiadania 10. Docelowa publiczność BMW czy Mercedes: Który jest lepszy?

BMW vs. Mercedes: 10 czynników do rozważenia

1. Różnorodność modeli

Aby w pełni zadowolić każdego, musi istnieć samochód odpowiadający wszelkim potrzebom. Na szczęście zarówno BMW, jak i Mercedes mają bogatą ofertę samochodów z wielu segmentów.

BMW posiada w swojej ofercie samochody serii 3, 5 i 7. Istnieją również wyjątkowe opcje, takie jak modele M, I, X i Z4. BMW produkuje również wiele różnych SUV-ów, które są atrakcyjne dla tych, którzy chcą się dopasować do Jonesów.

Mercedes również ma w swojej ofercie samochody osobowe i SUV-y. Najbardziej znane są sedany, od Klasy C po bogatą Klasę S. Podczas gdy BMW ma więcej modeli samochodów, Mercedes ma ogólnie większą różnorodność.

2. Osiągi

Obaj producenci samochodów produkują modele o wysokich osiągach, zbudowane z trwałych części. Niezawodność to cecha, z której słyną obie marki.

Jednak BMW ma przewagę dzięki mniejszym i lżejszym silnikom. W serii 3, serii 4, linii M oraz modelu X5 możesz oczekiwać mocnego, ale niewielkiego silnika.

Jeśli wolisz dużą moc z dużego silnika, Mercedes będzie właściwym wyborem. Możemy polecić Klasę CLS sedan, która spełni Twoje oczekiwania.

3. Oszczędność paliwa

Ten mały silnik BMW ma jeszcze jedną zaletę. Jest nie tylko lekki, ale także pomaga oszczędzać paliwo.

Choć cała gama Mercedesów zapewnia odpowiednią moc, duże silniki mogą być paliwożerne. W przypadku większości samochodów Mercedesa należy liczyć się z wyższą ceną za paliwo.

4. Bezpieczeństwo

Kiedy płacisz najwyższą cenę za luksusowy samochód, chcesz mieć pewność, że Twoje bezpieczeństwo jest najwyższym priorytetem. Na szczęście zarówno BMW, jak i Mercedes posiadają długą listę systemów bezpieczeństwa, aby zapewnić Ci ochronę.

Jednak na szczycie tych kryteriów musi znaleźć się Mercedes-Benz. Producent ten stosuje system PRE SAFE w większości modeli. Jest to jeden z powodów, dla których samochody te wciąż znajdują się w czołówce najbezpieczniejszych.

Jednak konstrukcja BMW sama w sobie stanowi element bezpieczeństwa. Powłoka lakiernicza zapewnia bezpieczeństwo pasażerów podczas wielu kolizji, między innymi dzięki ochronie przed uderzeniami bocznymi.

5. Wygląd wnętrza

Istnieją ogromne różnice w sposobie, w jaki ci dwaj producenci samochodów projektują wnętrza poszczególnych linii. Mercedes w pełni koncentruje się na stworzeniu komfortowej i luksusowej kabiny. Wewnątrz znajdują się drewniane elementy wykończenia, skórzane fotele i mnóstwo chromu, co nadaje wnętrzu nowoczesny wygląd.

Z drugiej strony BMW koncentruje się na ergonomii, zapewniając kierowcy doznania, jakich pragnie. Spójrzmy na przykład na serię 3. Wszystkie elementy znajdujące się na konsoli środkowej są pochylone w stronę kierowcy, co zapewnia łatwy dostęp. Natomiast seria 7 jest znana z wysokiej klasy wnętrza, które aż krzyczy o bogactwie.

6. Technologia

Obie firmy mocno stawiają na więcej technologii i udogodnień w swojej ofercie. Jednak w tej kategorii Mercedes może mieć lekką przewagę.

System M-brace zapewnia bezpieczeństwo, rozrywkę i funkcje łączności. Za pomocą smartfona można sterować wieloma systemami w samochodzie.

BMW wykorzystuje jednak również system iDrive, który umożliwia pełną kontrolę nad różnymi funkcjami. W niektórych modelach dostępny jest także wyświetlacz przezierny (head-up) oraz sterowanie głosowe.

7. Wrażenia z jazdy

Ze względu na mniejszy silnik BMW jest lżejsze od porównywalnego Mercedesa. Dzięki tej mniejszej masie możesz z łatwością pokonywać zakręty, co pozwala Ci poczuć się jak kierowca wyścigowy.

BMW oferuje także ręczne skrzynie biegów, jeśli lubisz przejmować kontrolę nad jazdą. W przypadku Mercedesa wiele modeli jest nieporęcznych i trudniej się nimi poruszać.

8. Koszt początkowy

Ogólnie rzecz biorąc, możesz oczekiwać, że za BMW lub Mercedesa zapłacisz od 35 000 do 160 000 USD. Porównując podobne pojazdy obok siebie, Mercedes zazwyczaj jest nieco droższy.

Jeśli dysponujesz ograniczonym budżetem, być może bardziej zainteresuje Cię sprawdzenie BMW. Mimo to obie firmy mają w swojej ofercie kilka tanich, podstawowych modeli, które warto rozważyć.

9. Koszty eksploatacji

Utrzymanie i ubezpieczenie każdego luksusowego samochodu wiąże się z większymi wydatkami. Nie da się tego uniknąć. Jednak składki ubezpieczeniowe BMW są zazwyczaj wyższe niż Mercedesa, ponieważ części są droższe i trudniej je znaleźć.

W przypadku każdego z nich należy również znaleźć certyfikowanego technika BMW lub Mercedesa, który będzie wykonywał przeglądy i naprawy. Ponadto samochody BMW amortyzują się szybciej niż Mercedesy, przez co na dłuższą metę można stracić więcej pieniędzy.

10. Docelowa publiczność

W ciągu ostatnich kilku lat obie firmy ciężko pracowały nad poszerzeniem rynku docelowego. Jednak niewiele rzeczy się zmieniło.

BMW nadal jest bardziej atrakcyjne dla młodszych profesjonalistów, którzy szukają eleganckiej stylistyki i wysokich osiągów. Dla porównania, Mercedes dobrze sobie radzi wśród starszych profesjonalistów. Jednak wprowadzenie na rynek Klasy A odebrało mu część młodszego rynku.

BMW czy Mercedes: Który jest lepszy?

Jeśli szukasz samochodu luksusowego, nie możesz nie wybrać BMW lub Mercedesa. Oba modele oferują różnorodne modele i są wyposażone w luksusowe elementy, których oczekujesz.

Jeśli zależy Ci na dynamicznej jeździe i lepszych wskaźnikach zużycia paliwa, BMW może być dla Ciebie lepszym rozwiązaniem. Z drugiej strony, samochody marki Mercedes są znane z bezpieczeństwa i wyposażone w wiele zaawansowanych technologicznie funkcji. Wybór należy do Ciebie.

Karol Fijał

Redakcja ogloszenia-motoryzacyjne.com.pl