Zarysowania na powierzchni lakieru negatywnie wpływają na wygląd Twojego samochodu? Usuń je za pomocą...
13

marca

Zarysowania na powierzchni lakieru negatywnie wpływają na wygląd Twojego samochodu? Usuń je za pomocą...

Prawdopodobnie na pierwszy rzut oka po myciu samochodu wydaje się, że lakier jest w dobrym stanie. Ale w momencie, gdy będziemy go oglądać z bliska, szczególnie w słońcu dość łatwo zobaczy się, że istnieją tam liczne zarysowania. Jednak mamy firmę Meguiar’s i jej produkty, które usuwają skutecznie zarysowania koliste, zadrapania i rysy a nie tylko będą je wypełniać.

Większość wosków i politur tej właśnie firmy wypełni i ukryje drobne zarysowania ale po jakimś czasie znów się pojawią. Zupełnie inaczej będzie to wyglądać gdy użyje się produktów wspominanej firmy. W ten sposób rzeczywiście można oczekiwać, że uda się wyrównać poziom lakieru i usunie się skutecznie wszelkie uszkodzenia.

Ultimate Compound

Ultimate Compound to taki produkt, który ma najlepszy poziom ścierania z serii dla entuzjastów, który będzie usuwał uporczywą oksydację plamy i odbarwienia po ptasich odchodach a także inne uszkodzenia na powłoce lakierniczej, tworząc powierzchnię wolną od zadrapań, zamatowień oraz zarysowań.

Swirl Remover

Swirl Remover to druga opcja, która będzie delikatniejsza. Dzięki niej usunie się drobne ryski, hologramy, koliste zarysowania.

Zarysowania na lakierze

Scratch X

Scratch X będzie to opcja idealna do pojedynczych rys oraz niewielkich zadrapań na lakierze.

Zanim będziemy się decydować na stosowanie produktu ściernego będzie trzeba się upewnić, że auto jest bardzo dokładnie umyte i osuszone. Następnie nakłada się niewielką ilość produktu na specjalną gąbkę i wcieramy to w powierzchnię lakieru wykonując okrężne ruchy z umiarkowanym naciskiem. Im większy nacisk będzie stosowany na gąbkę tym większy będzie poziom ścierania.

Produkt Ultimate Compound nie wypełni rys, tylko w czasie wcierania będzie je usuwać. Następnie pozostałości produktu usuwamy ściereczką z mikrofibry. Ocenić należy powierzchnię po wykonaniu takiego polerowania, by sprawdzić czy zarysowania są usunięte. Jeśli nie nie trzeba się tym przejmować, po prostu nakładamy jeszcze raz preparat i rozpoczynamy polerowanie na nowo. Wskazówka jest tutaj jeszcze jedna. Jeśli wykonuje się taką pracę usunie się także wosk z auta i dlatego konieczne będzie wykonanie ponownego woskowania samochodu.

Dariusz Juźwik

Redakcja ogloszenia-motoryzacyjne.com.pl