Pielęgnacja auta, a najczęściej popełniane błędy
15

czerwca

Pielęgnacja auta, a najczęściej popełniane błędy

Jeśli ktoś chce sam zająć się myciem samochodu powinien również dowiedzieć się jak to robić, by nie uszkodzić samochodu. Teoretycznie wielu osobom wydaje się, że to zadanie jest proste, ale jednak tutaj można się dowiedzieć, że pozory mylą. Kierowcy, którzy sami chcą dbać o auto pewnie już nie raz przekonali się, że jest to trudne zadanie i można doprowadzić do uszkodzeń pojazdu.

Mamy więc dla Was porady jak myć auto, by tych różnych błędów skutecznie unikać.

Chemia gospodarcza i środki czystości

Niekiedy ludzie używają do mycia samochodu takich samych środków jak są wykorzystywane w domu i to błąd, ponieważ do mycia samochodu trzeba mieć specjalne produkty specjalnego przeznaczenia. Przygotowuje się takie środki do sprzątania w domu, nie zaś do mycia pojazdów. Jeśli użyjemy płynu do mycia naczyń zamiast szamponu bardzo szybko może się okazać, że w ten sposób dojdzie do zmatowienia lakieru. Podobnie sytuacja wygląda ze skórzaną tapicerkę, którą będzie można bardzo łatwo zniszczyć i dlatego trzeba będzie na tą kwestię uważać.

W trakcie pielęgnacji każdy element auta wymaga takiego działania, które zagwarantuje należytą czystość. Istotną sprawą jest między innymi dokładne opłukanie samochodu. W trakcie mycia działamy metodą na dwa wiadra, ponieważ w jednym mamy szampon, w jednym samą wodę, gdzie ściereczkę będzie można płukać. Dzięki temu unikniemy porysowania.

Chemia samochodowa

Myjka ciśnieniowa

Przy użyciu myjki ciśnieniowej należy być szczególnie ostrożnym. Mycie bezdotykowe powodować może rysy, jeśli będziemy prowadzić lancę zbyt blisko. Istotne jest również to, żeby uważać na koła, gdzie znajduje się między innymi delikatny czujnik ABS i zbyt duże ciśnienie może doprowadzić do uszkodzeń. Jeśli na aucie znajdują się jakieś emblematy również będzie trzeba uważać, bo duże ciśnienie je zniszczy.

Karoseria

Karoserii nie powinno się także wycierać na sucho, ponieważ może być ona tylko teoretycznie czysta, w praktyce może tam być warstwa kurzu. Wtedy w trakcie wycierania będzie można doprowadzić do porysowania lakieru, jeśli chodzi o kurz, który nam przeszkadza po prostu najlepszą opcją będzie mycie takiego samochodu. Jeśli go pielęgnujemy będzie trzeba poznać kilka istotnych zasad.

Między innymi nie powinno się doprowadzać do sytuacji, w której preparaty nakłada się na lakier w wysokim słońcu, wtedy będą one chwilowo wysychać i nie uda się uzyskać dobrego efektu czyszczenia. Trzeba pamiętać, że w aucie konieczne jest dobre płukanie po nałożonym szamponie. Jeśli dodatkowo na lakierze pojawią się ptasie odchody będzie trzeba jak najszybciej je usunąć, jest to bowiem środek żrący.

Karol Fijał

Redakcja ogloszenia-motoryzacyjne.com.pl