Pasta polerska – recepta na poprawienie wyglądu pojazdu
13

marca

Pasta polerska – recepta na poprawienie wyglądu pojazdu

Jak dowiadujemy się ze statystyk wiele samochodów, które poruszają się po naszych drogach ma już lata świetności za sobą. Jednak to nie będzie znaczyć, że muszą one źle wyglądać. Można bowiem zrobić coś, by prezentowały się jak nowe. Wygląd pojazdu w znaczący sposób wynika z tego jak wygląda nadwozie.

Niestety po latach użytkowania lakier już nie jest doskonały. Warunki atmosferyczne, otarcia, mogą sprawić, że lakier będzie wyglądał gorzej. Mamy jednak sposoby, które sprawią, że uda się ten wygląd samochodu nieco poprawić. Najprostsze rozwiązanie to polerowanie lakieru z użyciem specjalnej pasty polerskiej.

Co to jest pasta polerska?

W odróżnieniu od wosku samochodowego, który ma chronić i nabłyszczać nadwozie pasty dodatkowo usuwać będą zniszczoną część lakieru. Oczywiście użycie takiej pasty nie usunie starcia lakieru, ponieważ usuwać się będzie część bezbarwnej warstwy, dzięki czemu uda się pokonać zarysowania i uszkodzenia na takim lakierze.

Efektowne polerowanie lakieru

Jak jej używać?

Pastę polerską należy nakładać na nadwozie pojazdu. Nadwozie przed nałożeniem pasty musi być umyte oraz osuszone. Pastę można nakładać miękką szmatką, starając się cienką warstwę pasty nanosić na każdy element lakierowany pojazdu. Warto pamiętać, że nie można nakładać takiej pasty w wysokiej temperaturze powietrza ponieważ ona szybko wyschnie na karoserii i nie będzie efektu polerowania.

Nakładanie pasty polerskiej

Odpowiednio przygotowana oraz nałożona pasta polerska może być zostawiona na nadwoziu na kilka minut. Cel musi być taki, że pasta wysycha. Gdy tak się stanie, pojawi się biały nalot a my będziemy mogli zacząć się polerowaniem tego elementu. można wykonać to miękką szmatką, kolistymi ruchami czyszczącymi każdy element nadwozia, albo też będzie można użyć specjalnej polerki szlifierskiej.

Dobrze polerowany lakier będzie miał nieco lepszy kolor, barwa stanie się wyraźniejsza, będzie gładszy i równiejszy. Wypolerowane nadwozie będzie mogło zachować dobry wygląd, jeśli dodatkowo zastosuje się woskowanie, po czym od czasu do czasu będzie nanosić się wosk po raz kolejny. Działając w taki sposób na długo można doprowadzić do tego, że wygląd lakieru na pojeździe będzie bez zarzutu, będziemy zadowoleni z tego jak nasze auto będzie się prezentować.

Michał Kubicki

Redakcja ogloszenia-motoryzacyjne.com.pl