Głęboki blask lakieru – jak go odzyskać?
11

marca

Głęboki blask lakieru – jak go odzyskać?

Powłoka lakiernicza najbardziej zadbanego samochodu z biegiem czasu będzie ulegać degradacji, w wyniku czego straci blask i świeżość. Jednak oferta daje nam wiele różnych produktów do regeneracji lakieru i jego blask będzie można odzyskać.

O zarysowania i uszkodzenia nietrudno

Zanieczyszczony i porysowany lakier wpływa źle na wygląd samochodu. Zniszczona faktura powierzchni przyspieszy również jego zabrudzenia. Obecnie producenci mają niestety słabe jakościowo powłoki lakiernicze. Najczęściej składają się one z trzech pojawiających się warstw, gdzie mamy podkład nakładany od razu na blachę, bazę z kolorem i ostatni lakier bezbarwny, który nadaje połysk i chroni przed uszkodzeniami.

To ostatnia warstwa najszybciej się zużywa i niszczy. W przypadku zarysowań głębokich i uszkodzeń, które obejmują dwie głębsze warstwy powłoki lakierniczej konieczna będzie wizyta u lakiernika. Wszystkie powierzchowne uszkodzenia można usunąć samodzielnie. Dzięki stosowaniu dobrych środków do renowacji i pielęgnacji lakieru oraz narzędzi będziemy w stanie odświeżyć powierzchnię i przywrócić blask salonowy.

Jaki środek do regeneracji lakieru wybrać?

Obecnie oferta środków do regeneracji lakieru jest bardzo szeroka. Chcąc odświeżyć wygląd powłoki naszego samochodu powinniśmy skupiać się na mleczkach i pastach polerskich.To nowoczesne oraz zaawansowane produkty, które skutecznie niwelują rysy i nadają lakierowi blask. Niektóre można stosować, by regenerować zarysowania i zmatowiałe elementy.

Blask lakieru samochodowego

Jak stosować mleczka i pasty polerskie?

Pierwsza istotna kwestia jaką się trzeba zająć to dokładne mycie i osuszanie samochodu. Nie można dopuścić do tego, by na powierzchni pojawiły się drobinki piasku czy nawet kurzu. Po myciu i suszeniu karoserii należy stosować środek, który usunie trudne zabrudzenia. Następnie trzeba ocenić stan lakieru i pomyśleć o dalszym postępowaniu. Można nałożyć wyłącznie wosk koloryzujący, gdy nie ma dużych zniszczeń.

Jeśli te zniszczenia są poważniejsze można stosować mleczko albo pastę polerską. Kolistymi ruchami ściereczką rozprowadzamy preparat aż do uzyskiwania połysku. Przy tym procesie trzeba się wykazać starannością i cierpliwością. Dokładne polerowanie będzie trudne, ale jeśli się przyłożymy efekt będzie rzeczywiście doskonały.

Najlepiej jest polerować mechanicznym urządzeniem, które najlepiej poradzi sobie w praktyce i przyniesie efekt w postaci wygładzenia lakieru. W trakcie polerowania trzeba spryskiwać powierzchnię lakieru wodą, ponieważ dzięki temu będziemy mieli pewność, że go nie przypalimy.

Dariusz Juźwik

Redakcja ogloszenia-motoryzacyjne.com.pl