Wnętrze samochodu w idealnym porządku - poznaj skuteczne sposoby
11

września

Wnętrze samochodu w idealnym porządku - poznaj skuteczne sposoby

Może się wydawać, że staranne umycie auta z zewnątrz rozwiązuje wszystkie nasze problemy wiążące się z doprowadzeniem go do idealnego stanu. Niestety, wcale nie mamy do czynienia z taką sytuacją. Wcale nie mniej istotne jest wyczyszczenie także wnętrza pojazdu. Pojawia się zatem pytanie o to, jak zrobić to dobrze.

Problem staje się dotkliwy zwłaszcza po zimie. Właśnie wtedy każdy kierowca stara się przynajmniej raz wyczyścić auto z dużą starannością. Nie ma więc żadnych przeciwwskazań do tego, aby jego wnętrzu również poświęcić tyle uwagi, na ile może zasługiwać.

Zacznij od odkurzenia całego wnętrza

Pierwszym krokiem powinno być odkurzenie wnętrza, a choć czynność ta wydaje się być intuicyjna, warto się do niej możliwie jak najstaranniej przygotować. Jeśli na dywanikach znajdują się jakieś przedmioty, na czas odkurzania należy wynieść je z samochodu. Nie powinniśmy też ograniczać się do usuwania kurzu i okruszków tylko z tych miejsc, które są dobrze widoczne. Wcale nie mniej ważne są te, których nie widać na pierwszy rzut oka. Owszem, odkurzacz, którym dysponujemy, nie musi sobie z tym poradzić, nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, abyśmy udali się na stację benzynową i skorzystali z dostępnego na niej, znacznie skuteczniejszego rozwiązania. Odkurzanie jest bardzo ważne, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że zwykle nie jest w stanie rozwiązać wszystkich naszych problemów z czyszczeniem tapicerki.

Technika mycia tapicerki

Pranie tapicerki – jak zrobić to dobrze?

Wcale nie mniej istotną czynnością wydaje się zatem jej pranie. Również ta czynność nie jest wcale skomplikowana, choć musimy pamiętać o tym, jak ważne jest zastosowanie środków, które rzeczywiście odpowiadają naszym potrzebom w tym zakresie.

Co zrobić z przylepionymi kawałkami gumy do żucia?

Innym wyzwaniem może okazać się eliminacja przyklejonych do tapicerki samochodu kawałków gumy do żucia. Problem ten jest znany każdemu, kto podróżuje z dziećmi i nie sposób nie zgodzić się z tym, że bywa naprawdę kłopotliwy. Tym razem może nam pomóc rozwiązanie, które znają osoby troszczące się o dobrą kondycję komputerów, a więc sprężone powietrze w aerozolu. Jeśli sposób okaże się nieskuteczny, z pomocą może przyjść wrzątek i jego właściwości.

Karol Fijał

Redakcja ogloszenia-motoryzacyjne.com.pl