Błyszczący Mercedes Benz (R230) SL55 AMG V8 Kompressor
19

maja

Błyszczący Mercedes Benz (R230) SL55 AMG V8 Kompressor

Mercedes SL55 AMG 5.4L V8 Kompressor jest również znany wśród entuzjastów Mercedes Benz jako "Młot". Oznaczenie "kompressor" wskazuje, że jest on doładowany, więc nie jest zaskoczeniem, że ma imponujący 0-60mph w 4,9 sekundy i jest oceniany na 493 KM. Z eleganckim i wyrafinowanym wnętrzem oraz eleganckim wyglądem zewnętrznym, SL55 AMG jest prawdziwym sportowym marzeniem dżentelmena.

Ten SL55 AMG doznał pewnych uszkodzeń, gdy kawałek drutu zaczepił się o bieżnik opony, ciągnąc drut po zewnętrznej stronie tylnego nadkola i głęboko go zarysowując. Ponadto przednie skrzydło po stronie pasażera uległo pewnym uszkodzeniom "parkingowym" i również wymagało uwagi. Studio Ultimate Detailing zapewniło naprawę i ponowne polakierowanie obu obszarów oraz wymianę plakietek na przednim skrzydle przed wykonaniem obróbki wzmacniającej połysk.

Po zakończeniu ponownego lakierowania SL55 AMG został przygotowany do detailingu. Początkowo karoseria i koła zostały potraktowane środkiem Bilt-Hamber Korrosol, aby usunąć nagromadzone zanieczyszczenia żelazem. Zanieczyszczenia te osadzają się zwykle podczas strzępienia klocków hamulcowych, więc mogą być zbierane nie tylko z własnych klocków hamulcowych, ale także z samochodów jadących z przodu podczas jazdy. Korrosol posiada funkcję zmiany koloru, w kontakcie z zanieczyszczeniami żelaznymi zmienia kolor na ciemnofioletowy. Dzięki temu detailer widzi, że produkt działa, a gdy kolor przestaje się pogłębiać, zanieczyszczenia można swobodnie spłukać.

Po usunięciu żelaznych zanieczyszczeń, koła zostały oczyszczone przy użyciu Bilberry Wheel Cleaner, a następnie umyte strumieniem wody w celu usunięcia wszelkich pozostałości.

Silnik i karoseria zostały odtłuszczone przy użyciu Bilt-Hamber Surfex HD, biodegradowalnego odtłuszczacza na bazie wody, który z łatwością usuwa pozostałości oleju, smoły i soków z drzew. Silnik i karoseria zostały następnie wypłukane.

Kolejnym etapem było wstępne oczyszczenie samochodu przy użyciu Ultimate Snow Foam za pomocą lancy myjki ciśnieniowej. Ultimate Snow Foam to wysoko pieniący się produkt, który usuwa większe cząsteczki brudu z karoserii pojazdu. Pomaga to zapobiegać powstawaniu zarysowań podczas mycia głównego - jest to szczególnie ważne w przypadku czarnego i ciemnego lakieru, na którym łatwo widoczne są skazy.

Ultimate Snow Foam dociera do trudno dostępnych miejsc, co ułatwia ich czyszczenie podczas mycia głównego, ponieważ brud został już rozluźniony. - Master Detailer, UDS

Po pozostawieniu piany Ultimate Snow Foam na kilka minut SL55 AMG został spłukany, a następnie umyty metodą dwóch wiader, przy użyciu Microfibre Madness Incredimitt i POLISHANGEL® Glissante Carnauba Gel Shampoo. Samochód został następnie dokładnie spłukany.

Po osuszeniu SL55 AMG przy użyciu miękkich, czystych ręczników z mikrofibry, lakier został sprawdzony przy użyciu przenośnej lampy LED RUPES Swirl Check Portable, po czym Master Detailer UDS wybrał polerkę FLEX PE14-2-150 Rotary Machine, Polish Angel Master Compound I oraz 3M Yellow Polishing Pad.

Typowy lakier Mercedesa jest dość twardy, więc musiałem wybrać pad polerski z odrobiną gryzienia, aby móc usunąć bardziej widoczne skazy. Następnie udoskonaliłem używając POLISHANGEL® Glasscoat | Invincible 9H Primer z 3M Black Finishing Pad. Podkład 9H ma podwójną funkcję - po pierwsze pozwala mi udoskonalić lakier, aby usunąć wszelkie mikrorysy pozostałe po procesie compoundingu. Po drugie wzmacnia lakier, przygotowując go idealnie do utworzenia maksymalnej liczby połączeń z uszczelniaczem. - Master Detailer, UDS

Felgi aluminiowe zostały oczyszczone przy użyciu Gtechniq Panel Wipe, aby upewnić się, że usunięte zostały wszelkie pozostałości po polerowaniu i środkach czyszczących. Następnie nałożono Gtechniq C5 Alloy Wheel Armour i pozostawiono do utwardzenia. C5 to wysoce odporna na ciepło powłoka szklana oparta na nanotechnologii, tworząca niezwykle wytrzymałą barierę odporną na wodę i olej. Dzięki temu konserwacja felg w przyszłości będzie łatwiejsza.

Plastikowe osłony reflektorów i tylnych świateł zostały zabezpieczone przy użyciu lakieru POLISHANGEL® Glasscoat | Cosmic 9H, aby zapobiec zamgleniu i utlenianiu na skutek degradacji przez promieniowanie UV i wpływ środowiska.

Opony zostały zabezpieczone Swissvax Pneu, aby nadać im naturalny satynowy połysk.

Dariusz Juźwik

Redakcja ogloszenia-motoryzacyjne.com.pl