Jak skutecznie odświeżyć lakier?
11

marca

Jak skutecznie odświeżyć lakier?

Jeśli nie mamy dobrych narzędzi powinniśmy próbować polerować karoserię ręcznie. Trzeba jednak mieć na to jeden lub dwa dni. Ręcznie świetnie nakłada się woski oraz nabłyszczacze, ale często będzie to przykrywanie problemu mikrozarysowań oraz zmatowień.

Prawdziwe polerowanie będzie polegać na doprowadzeniu lakieru do lustrzanej gładkości i wyglądu perfekcyjnego. Prawdziwe polerowanie ma sprawić, że usunie się już utlenioną warstwę. Jest obecnie spora szansa na to, ponieważ obecnie lakiery są gorsze jakościowe. Pamiętajmy o tym, że polerowanie nadwozia to prosta obróbka mechaniczna, która jest możliwa do czasu. Lakier ma bowiem ograniczoną grubość.

Polerując za którymś razem nasz samochód możemy dotrzeć nawet do podkładu. Robimy więc wszystko rozważnie, używamy dobrych past i szukamy odpowiednich tarcz polerskich do zastosowanych specyfików. Jeśli nasze auto ma stary, matowy wygląd a lakier nie był jeszcze polerowany właściwie mamy gwarancje, że uzyskany efekt będzie wyjątkowy, niekiedy rzeczywiście mocno zaskakujący.

Mycie obowiązkowe!

Zanim w ogóle chcemy rozpocząć pracę nad samochodem powinniśmy umyć bardzo dokładnie taki pojazdu. nie można szorować wżartych, żrących zabrudzeń, dlatego warto także będzie zastosować specjalne preparaty zmiękczające brud, ponieważ dzięki temu uda się skutecznie usunąć te zabrudzenia, które mają charakter trwały i właściwie trudno będzie je pokonać.

Polerowanie karoserii

Jeśli zastanawiamy się jak myć i polerować samochód nie można decydować się w ciemno na proponowane nam produkty. Nie ma sensu kupowanie produktów w markecie, gdzie nie ma nam kto podpowiedzieć. Tak naprawdę powinniśmy postarać się o skorzystanie z takich propozycji, w ramach których będziemy mogli liczyć na to, że produkt będzie dobry jakościowo. Właśnie dlatego dokonuje się zakupów w sklepach motoryzacyjnych, gdzie rzeczywiście wiemy na co się decydować, nie musimy się również takiego wyboru obawiać.

Jak prawidłowo polerować?

Jeśli chcemy liczyć na to, by polerowanie przyniosło efekt powinniśmy postawić na polerki niskich prędkości. To rzeczywiście najlepszy dostępny sprzęt, który pracuje z dobrymi efektami a jednocześnie nie trzeba się obawiać, że dojdzie do przypalenia takiego lakieru. Trzeba również pamiętać o wybraniu dobrych tarcz polerskich, które bardzo dobrze się sprawdzą i zagwarantują nam uzyskanie wyjątkowych efektów polerowania, która rzeczywiście bardzo dobrze się sprawdzą i będziemy zadowoleni z tego jak auto będzie wyglądać.

Karol Fijał

Redakcja ogloszenia-motoryzacyjne.com.pl