Jak naprawić skrzypiące pióra wycieraczek przedniej szyby (i koszt wymiany)
15

maja

Jak naprawić skrzypiące pióra wycieraczek przedniej szyby (i koszt wymiany)

Kiedy wyruszasz w drogę, oczekujesz relaksującej i przyjemnej jazdy. Jednak w deszczową pogodę może się ona szybko zamienić w koszmar, jeśli wycieraczki będą piszczeć.

W tym artykule omówimy przyczyny piszczenia wycieraczek i sposoby ich naprawy. Analizujemy również koszt wymiany wycieraczek.

Spis treści pokaż Dlaczego wycieraczki piszczą? 1. Zanieczyszczenie 2. Zły montaż 3. Zużyta guma 4. Uszkodzenia Jak naprawić skrzypiące pióra wycieraczek 1. Wyczyścić pióro 2. Napełnić płynem do spryskiwaczy 3. Zmiękczyć ostrze 4. Usunąć powłokę woskową 5. Wyregulować zespół wycieraczki 6. Wymienić pióra wycieraczek Koszt wymiany piór wycieraczek przedniej szyby

Dlaczego wycieraczki przedniej szyby piszczą?

1. Zanieczyszczenia

Podczas jazdy na przedniej szybie Twojego samochodu zbiera się kurz i zanieczyszczenia drogowe. Nawet jeśli nie widać tych zanieczyszczeń na przedniej szybie, to one tam są.

Gdy uruchomisz wycieraczki, zanieczyszczenia te mogą powodować przeskakiwanie lub przeciąganie wycieraczek po szybie. Zanieczyszczenia mogą także powodować osadzanie się ich na wycieraczkach.

2. Zły montaż

Jeśli wycieraczki zakładane są przez sprzedawcę części samochodowych, istnieje szansa, że nie zostanie to zrobione prawidłowo. Choć jest to świetny sposób na uniknięcie samodzielnego wykonywania pracy, nie każdy ma podstawową wiedzę potrzebną do prawidłowego zakończenia instalacji.

To nie są wyszkoleni technicy pracujący w sklepie z częściami samochodowymi. W przypadku skomplikowanego zespołu wycieraczek lepiej jest zlecić tę pracę fachowcowi.

3. Zużyta guma

Guma pióra wycieraczki może się zużyć, nawet jeśli jest odpowiednio pielęgnowana. Dzieje się to jednak jeszcze częściej, jeśli jeździ się w warunkach dużego zapylenia lub brudu.

Ponadto z czasem guma może pęknąć. Powoduje to nie tylko piszczenie podczas pracy wycieraczek, ale także pozostawia smugi.

4. Usterki

Jeśli nie kupiłeś wycieraczek od renomowanego producenta, mogą one mieć wady. Jeśli wycieraczki piszczą od pierwszego dnia eksploatacji, to prawdopodobnie jest to przyczyną.

Czasami wycieraczki zbyt długo leżały na półce sklepowej i guma stwardniała. W innych przypadkach są to po prostu tanie wycieraczki, które nie spełniają swojego zadania.

Jak naprawić skrzypienie piór wycieraczek

Jak więc pozbyć się piszczącego hałasu z piór wycieraczek? Oto 6 sposobów, jak można naprawić skrzypiące pióra wycieraczek.

1. Wyczyść pióro

Najprostszą metodą jest wyczyszczenie piór. Z czasem na wycieraczce gromadzi się brud i zanieczyszczenia. Na szczęście do wyczyszczenia gumy wystarczy kilka zwykłych produktów gospodarstwa domowego.
Zacznij od wyczyszczenia przedniej szyby płynem do mycia szyb. Użyj ściągaczki, aby usunąć środek czyszczący bez smug.
Ten sam środek czyszczący można teraz zastosować do pióra wycieraczki. Za pomocą czystej szmatki wytrzeć środek czyszczący na całej długości pióra. Podczas tej czynności można sprawdzić stan pióra, aby upewnić się, że nadal jest w dobrym stanie.

2. Uzupełnij płyn do spryskiwaczy szyb

Jeśli nie ma wystarczającej ilości smaru na przedniej szybie, można usłyszeć dodatkowe odgłosy podczas ruchu łopatek. Aby to naprawić, należy upewnić się, że w zbiorniku znajduje się wystarczająca ilość płynu do spryskiwaczy i używać go bez ograniczeń.
Zbiornik znajduje się pod maską silnika i należy go napełnić za pomocą lejka. Gdy będzie już pełny, nasmaruj przednią szybę kilkoma rozpylaczami i sprawdź, czy to pomoże.

3. Zmiękcz ostrze

Jeśli łopatka siedziała, mogła stwardnieć. Przy odrobinie wprawy nietrudno jest zmiękczyć ostrze.
Nanieść trochę alkoholu lub płynu WD-40 na ręcznik papierowy i przetrzeć nim pióro wycieraczki. Osusz pióro czystą szmatką, ponieważ nie chcesz, aby któraś z tych substancji znalazła się na przedniej szybie.

4. Usuwanie powłoki woskowej

Jeśli niedawno myłeś samochód i nałożyłeś na przednią szybę Rain-X lub podobny produkt, być może będziesz musiał usunąć jego część. Zwilż czystą szmatkę, upewniając się, że nie jest mokra. Delikatnie wytrzyj przednią szybę.
Następnie przetrzyj szybę okrężnymi ruchami za pomocą płynu do polerowania szyb. Upewnij się, że przetarłeś całą przednią szybę. Spłucz szybę przednią wodą.

5. Wyregulować wycieraczki

Możliwe, że konieczna jest regulacja szczelności zespołu wycieraczek. Z czasem mógł się on poluzować lub poluzować zbyt mocno.
Za pomocą śrubokręta płaskiego, grzechotki i nasadki można wyregulować nakrętkę i śrubę mocującą wycieraczkę w jej położeniu. Proces ten będzie polegał na próbach i błędach, ponieważ trzeba będzie znaleźć odpowiednią siłę nacisku.

6. Wymiana piór wycieraczek

Jeśli pióra wycieraczek są zużyte, popękane lub rozdarte, należy je wymienić. Szorstkie krawędzie nie będą się ślizgać po szybie tak, jak powinny.
Aby wymienić pióro, należy podnieść ramię wycieraczki do góry. Wyciągnąć pióro i wymienić je na nowe. Upewnić się, że pióro zablokowało się we właściwym miejscu lub użyć klipsów mocujących, które znajdują się na zespole.

Koszt wymiany pióra wycieraczki przedniej szyby

Ogólnie rzecz biorąc, nowe pióra wycieraczek powinny kosztować około 50 USD lub mniej za parę. Jeśli jednak jeździsz większym lub luksusowym samochodem, koszt może nieco wzrosnąć. Ponadto pióra wycieraczek można łatwo zamontować samodzielnie lub zlecić to w sklepie z częściami samochodowymi, aby uniknąć kosztów robocizny. Jeśli masz skomplikowany zespół wycieraczek, wolisz zapłacić za wymianę profesjonaliście, co może kosztować od 25 do 40 USD.

RELATED: 10 najlepszych piór wycieraczek na zimę

Karol Fijał

Redakcja ogloszenia-motoryzacyjne.com.pl